BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Carbo-KOKS Górnik Bytom pokonał AZS Poznań
Bez kategorii

Carbo-KOKS Górnik Bytom pokonał AZS Poznań

W półfinałowym starciu na kortach Klubu Sportowego „Górnik” w Bytomiu doszło do ciekawego pojedynku pomiędzy obrońcą tytułu Drużynowego Mistrza Polski CARBO-KOKS „Górnik” Bytom a zeszłorocznym Wice Mistrzem drużyną AZS Poznań. Dzisiejszy pojedynek był więc rewanżem za zeszłoroczny finał. Otwarcie tego spotkania było remisowe. W pierwszym pojedynku Bojan Szumański zaprezentował bardzo dobry i skuteczny tenis dzięki któremu ograł Kacpra Owsiana z AZS Poznań 6:0, 6:0. Po spotkaniu Bojan przyznał, że sam dawno nie rozegrał tak dobrego meczu, w którym mógł zaprezentować doskonałą skuteczność wszystkich elementów swojej gry.

W drugim pojedynku doszło do starcia w którym doświadczony Robert Godlewski stanął na przeciw Jerzego Janowicza. Godlewski, który dobrze zaprezentował się dwa tygodnie temu w Bytomiu podczas eliminacji challengera ATP potwierdził, że w dalszym ciągu jest w stanie zagrozić najlepszym na krajowych kortach. Po przegranym pierwszym secie 4:6, Godlewski pokonał Janowicza 6:4 w drugim secie a w trzecim prowadził już 5:1. Przerwa medyczna i odpoczynek pozwoliły Jerzemu na odrobienie części strat i przy stanie 5:4 Robert Godlewski serwując zakończył mecz wynikiem 4:6, 6:4, 6:4.

W trzecim pojedynku Mateusz Kowalczyk mimo problemów i ciężkich chwil walczył dzielnie z utalentowanym Rafałem Gozdurem. Wynik 6:4, 4:6, 6:3 na korzyść Gozdura spowodował, że drużyna z Bytomia przegrywała w półfinale DMP 1:2. Wtedy na kort weszli Mateusz Szmigiel kontra Hubert Gąsiorek oraz Grzegorz Panfil kontra Andrzej Kapaś. Obydwaj gracze KS „Górnik” Bytom zaprezentowali się bardzo dobrze. Szmigiel ograł gładko Gąsiorka 6:4, 6:3 a Grzegorz Panfil zrewanżował się Andrzejowi Kapasiowi za ostatnią porażkę z HDMP w Warszawie i wygrał w trzech setach 6:3, 3:6, 6:1. W tym momencie losy meczu odwróciły się na korzyść drużyny z Bytomia która prowadziła przed grami deblowymi 3:2. Kropkę nad i w półfinale postawił reprezentacyjny debel z Bytomia Mateusz Kowalczyk/Grzegorz Panfil który pokonał Andrzeja Kapasia/Roberta Godlewskiego 6:4, 6:3. Wszyscy zawodnicy z Bytomia zasłużyli na słowa pochwały za wole walki i wiarę w zwycięstwo ! Ta wygrana zapewniła drużynie z Bytomia awans do finału, który odbędzie się jutro o godzinie 10.00 w Bytomiu zapraszamy ! W II pojedynku półfinałowym zwyciężyła drużyna WKT Mera Warszawa.