-2 C
Bytom
2 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Bytomskie Centrum Kultury powalczy o „Betonową Kostkę”?
Publicystyka Śródmieście Wyróżnione

Bytomskie Centrum Kultury powalczy o „Betonową Kostkę”?

Logo pomarańczowe, budynek obrzydliwie pistacjowy. Tak w skrócie prezentuje się Bytomskie Centrum Kultury, które stało się idealnym kandydatem do antynagrody – „Betonowej Kostki” organizowanej przez Stowarzyszenie Moje Miasto. Niestety – swój udział ma w tym miasto.

Poszło oczywiście o koszty, rozbudowa i termomodernizacja opiewała na kwotę 8mln złotych, co dla Urzędu Miasta było sumą zbyt dużą(o dziwo w tym czasie BECEK posiadał już uzbieraną połowę tej kwoty). Postanowiono, więc wyciągnąć archiwalne projekty termomodernizacji i wdrożyć je w życie. Co najciekawsze, plany te przygotowane zostały przez tą samą pracownie, która projektowała termomodernizację biblioteki miejskiej, która otrzymała „Betonową Kostkę” w zeszłym roku – wtedy antynagrody nikt z władz przyjąć nie chciał, zwalając winę na poprzednie rządy innych osób.

Co wyszło, każdy może osobiście zobaczyć – mini twierdza w jakże przyjemnym lekko pleśniowo-pistacjowym kolorze.Na szczęście większość wydarzeń kulturalnych odbywa się już wieczorem, więc efekt nie jest tak dobrze widoczny. Jeżeli BECEK zdobędzie antynagrodę, niewątpliwie będzie to mocny lewy sierpowy dla władz, które zwalić już winy na nikogo nie będą mogły. Tylko czy tą mało chwalebną zdobycz w ogóle przyjmą?

Pozostałe wiadomości

Informacja Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego o stanie wody

admin

Pogoda w Bytomiu

admin

Mieszkańcy Szombierek spotkali się z prezydentem

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X