12.4 C
Bytom
23 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna z Mikołajem w tle [Zdjęcia]
Fotoreportaze Wyróżnione

Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna z Mikołajem w tle [Zdjęcia]

Święty Mikołaj jak na ogół wiadomo pojawia się u grzecznych dzieci, okazuje się, że uczestnicy Masy Krytycznej również musieli być przez cały rok grzeczni, bo odwiedził ich dziś nikt inny jak sam Mikołaj.

Oczywiście w rolę Mikołaja wcielił się Roman Badura – organizator bytomskiej edycji Masy Krytycznej, który rozdał odblaskowe szarfy oraz specjalne kalendarze z zaznaczonymi datami kolejnych edycji spotkań rowerzystów. Temperatura spadająca poniżej -12 stopni nie zachęcała do przejazdu, jednak grupa 36 wytrwałych miłośników rowerów przejechała ponad 8 km ulicami naszego miasta, by manifestować swoją obecność na drogach jak i przekonywać o potrzebie budowy nowych ścieżek rowerowych w mieście.

Po powrocie na Rynek, na zmarzniętych rowerzystów czekała gorąca herbata i pizza. Przejazd jak zwykle zabezpieczany był przez Straż Miejską oraz ambulans. Swoją obecnością, niestety bez roweru zaszczycił Piotr Koj – Prezydent Bytomia, który wręczył Romanowi Badurze wyróżnienie „Obiektyw Sfery 2010” dla Bytomskiej Rowerowej Masy Krytycznej.

Dzisiejsza edycji Masy Krytycznej, była 18 z kolei spotkaniem, co w praktyce oznacza już 1.5 roku spotkań rowerzystów. Gratulujemy i cieszymy się, że możemy patronować medialnie takiemu wydarzeniu.

Pozostałe wiadomości

Bytomskie Muzy 2010 wręczone! [Zdjęcia]

admin

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

admin

Zawracał w niedozwolonym miejscu – spowodował wypadek

admin
Trwa wczytywanie....