0.1 C
Bytom
28 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna z Mikołajem w tle [Zdjęcia]
Fotoreportaze Wyróżnione

Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna z Mikołajem w tle [Zdjęcia]

Święty Mikołaj jak na ogół wiadomo pojawia się u grzecznych dzieci, okazuje się, że uczestnicy Masy Krytycznej również musieli być przez cały rok grzeczni, bo odwiedził ich dziś nikt inny jak sam Mikołaj.

Oczywiście w rolę Mikołaja wcielił się Roman Badura – organizator bytomskiej edycji Masy Krytycznej, który rozdał odblaskowe szarfy oraz specjalne kalendarze z zaznaczonymi datami kolejnych edycji spotkań rowerzystów. Temperatura spadająca poniżej -12 stopni nie zachęcała do przejazdu, jednak grupa 36 wytrwałych miłośników rowerów przejechała ponad 8 km ulicami naszego miasta, by manifestować swoją obecność na drogach jak i przekonywać o potrzebie budowy nowych ścieżek rowerowych w mieście.

Po powrocie na Rynek, na zmarzniętych rowerzystów czekała gorąca herbata i pizza. Przejazd jak zwykle zabezpieczany był przez Straż Miejską oraz ambulans. Swoją obecnością, niestety bez roweru zaszczycił Piotr Koj – Prezydent Bytomia, który wręczył Romanowi Badurze wyróżnienie „Obiektyw Sfery 2010” dla Bytomskiej Rowerowej Masy Krytycznej.

Dzisiejsza edycji Masy Krytycznej, była 18 z kolei spotkaniem, co w praktyce oznacza już 1.5 roku spotkań rowerzystów. Gratulujemy i cieszymy się, że możemy patronować medialnie takiemu wydarzeniu.

Pozostałe wiadomości

Oficjalnie wmurowali kamień węgielny pod nową strażnicę. Ma powstać do 2020 roku

admin

Bytom. Wypadek na skrzyżowaniu.

admin

Buty za darmo w Agorze Bytom

admin
Trwa wczytywanie....