4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » W Bytomiu za darmo sprawdzali stan techniczny pojazdu
Śródmieście Wyróżnione

W Bytomiu za darmo sprawdzali stan techniczny pojazdu

Warto korzystać z takich akcji, by mieć pewność, że bezpiecznie dotrzemy z rodziną do celu – mówił Tomasz Bobrek, rzecznik prasowy bytomskiej policji. Na badania stanu technicznego pojazdów ustawiła się wczoraj długa kolejka chętnych. Bobrek zapowiedział, że to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia taka akcja w tym roku.

Zgodnie z przepisami, każdy właściciel zobowiązany jest do okresowego przeglądu stanu technicznego pojazdu. Jednak wielu z nich termin przeglądu mógł przypadać na końcówkę lata, albo na jesień, tymczasem najwięcej usterek „wychodzi” po zimie. Uszkodzeniu ulega przede wszystkim zawieszenie.

Cieszę się, że kierowcy skorzystali z naszego zaproszenia, bo przed nami wyjazdy na święta wielkanocne i na długie majówki – mówi Tomasz Bobrek.Najważniejsze, że bytomianie nie lekceważą naszych apeli o bezpieczną jazdę. Okazuje się, że na komfort podróży wpływa również świadomość, że jadą sprawnym samochodem.

Pracownicy stacji kontroli pojazdów przy ul. Strzelców Bytomskich 40 mieli pełne ręce roboty. Sprawdzali stan hamulców pojazdu, ogumienia czy oświetlenie.

Była to też okazja, by spotkać się z funkcjonariuszami drogówki. Jest wiele sytuacji na drogach, podczas których rodzą się wątpliwości. Kierowcy często nie wiedzą jak się zachować czy  kto ma pierwszeństwo – mówi rzecznik bytomskich policjantów. Wszystkie wątpliwości można było rozwiać wspólnie z policjantami ruchu drogowego.

Jak zapowiada bytomska policja, akcje dotyczące bezpieczeństwa na drogach będą kontynuowane.

Pozostałe wiadomości

Mundurowi w przedszkolu? Zobaczcie czemu!

admin

Pokojowa demonstracja pod „Kroniką” [Zdjęcia]

admin

Wernisaż wystawy „Święci – atrybuty i symbole” [Zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X