20.1 C
Bytom
17 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Bytom. Industriada 2011 [Zdjęcia]
Fotoreportaze Karb

Bytom. Industriada 2011 [Zdjęcia]

W tym roku industriadowe wydarzenia będą działy się w Parowozowni Górnośląskich KoleiWąskotorowych w Bytomiu Karbiu przy ul. Reja. W godzinach od 11:00 do 20:00 trwał tam będzie festyn. Będzie można podszkolić się z prowadzenia 30-tonowej lokomotywy spalinowej pod okiem instruktora, spróbować swoich sił w jeździe drezyną ręczną, wziąć udział w kolejowym konkursie sprawnościowym, zwiedzić całą stację z przewodnikiem orazobejrzeć historyczny tabor.
Dla odważnych przygotowane będzie stanowisko do zjazdów nalinie z wieży piaskowej. Wzorem zeszłego roku Industriada połączona będzie z FestiwalemSztuki Wysokiej. Na stacji będzie retrospektywna wystawa na temat Festiwalu, a wieczoremodbędzie się akcja „marzenie do nieba”, w ramach której będzie można wysłać do niebabalonik z napisanym marzeniem.  Punktem kulminacyjnym będzie koncert jazzowy kwartetu Janusza Muniaka, który odbędzie się o godzinie 20:00 w historycznej hali postojowejlokomotyw. Na koncert wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc! Przez cały dzień otwarte będzie stoisko z zimnymi napojami i potrawami z grilla.
Na imprezę będzie można dotrzeć na wiele sposobów. Przede wszystkim, między peronemwąskotorowym głównego dworca PKP w Bytomiu (od ul. Zabrzańskiej), a Parowozownią Bytom Karb kursować będą bezpłatne pociągi. Skład z Bytomia będzie odjeżdżał o każdej pełnej godzinie między 11:00 a 21:00. Na Industriadę będzie też można dojechać rowerem. Wspólnie z PTTK zorganizowane będą wycieczki rowerowe z Bytomia, Rudy Śląskiej,Siemianowic Śląskich i Zabrza industrialnymi trasami. Ponadto GZM uruchomi bezpłatnyautobus kursujący między różnymi obiektami biorącymi udział w Industriadzie. Kursy będąwykonywane między godziną 10:00 a 1:00 w nocy.

Pozostałe wiadomości

Wstrząs w kopalni Bobrek. Trzy osoby ranne

admin

ZRE OPEN 2009: Zakończył się VI amatorski turniej tenisa ziemnego.

admin

Wydobycie a spokój mieszkańców

admin
Trwa wczytywanie....