0.1 C
Bytom
27 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Bytom opanowany przez „Wampiriadę”
Fotoreportaze

Bytom opanowany przez „Wampiriadę”

Krew to życie, jej głównym celem jest transport tlenu do komórek oraz transport powrotny m.in dwutlenku węgla. Przeciętnie w ciele człowieka płynie ok. 6-7 litrów krwi. Często jednak zdarza się tak, że ktoś ulega wypadkowi – wtedy właśnie potrzebna jest krew. Dlatego też dzisiaj na bytomskim rynku pojawił się autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wraz z personelem, który ubrany w nietypowe stroje namawiał do oddania cennej krwi. Na miejsce zjawili się również w dużej liczbie uczniowie jednej w bytomskich szkół by wspomóc tą szczytną akcję.
Jak powiedział w rozmowie z Toled.pl , Jan Koziołek z bytomskiego RCKiK:
– Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, ilość krwi która jest oddawana uzupełnia się po 4 tygodniach, w akcji oddawania krwi mogą brać udział wszyscy którzy ukończyli 18 lat w dniu oddawania krwi, a górnym limitem wieku jest 65 lat, jednakże zdarzają się osoby które jeszcze oddają krew przekroczywszy tą granicę. Łączny czas donacji krwi trwa ok 6-10 minut i oprócz małego ukłucia jest bezbolesne.
Dzisiejsza „Wampiriada” jest przeprowadzona po raz drugi na terenie Bytomia. Kolejna prawdopodobnie zostanie zorganizowana na wiosnę.

Pozostałe wiadomości

Uroczystości 3 Maja na Rynku – Zdjęcia

admin

BeCeK w końcu otrzymał swoją „Betonową Kostkę” [Zdjęcia + Wideo]

admin

XXXV Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna. Sprawdź, czy jesteś na zdjęciach

admin
Trwa wczytywanie....