15.3 C
Bytom
17 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Bytom opanowany przez „Wampiriadę”
Fotoreportaze

Bytom opanowany przez „Wampiriadę”

Krew to życie, jej głównym celem jest transport tlenu do komórek oraz transport powrotny m.in dwutlenku węgla. Przeciętnie w ciele człowieka płynie ok. 6-7 litrów krwi. Często jednak zdarza się tak, że ktoś ulega wypadkowi – wtedy właśnie potrzebna jest krew. Dlatego też dzisiaj na bytomskim rynku pojawił się autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wraz z personelem, który ubrany w nietypowe stroje namawiał do oddania cennej krwi. Na miejsce zjawili się również w dużej liczbie uczniowie jednej w bytomskich szkół by wspomóc tą szczytną akcję.
Jak powiedział w rozmowie z Toled.pl , Jan Koziołek z bytomskiego RCKiK:
– Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, ilość krwi która jest oddawana uzupełnia się po 4 tygodniach, w akcji oddawania krwi mogą brać udział wszyscy którzy ukończyli 18 lat w dniu oddawania krwi, a górnym limitem wieku jest 65 lat, jednakże zdarzają się osoby które jeszcze oddają krew przekroczywszy tą granicę. Łączny czas donacji krwi trwa ok 6-10 minut i oprócz małego ukłucia jest bezbolesne.
Dzisiejsza „Wampiriada” jest przeprowadzona po raz drugi na terenie Bytomia. Kolejna prawdopodobnie zostanie zorganizowana na wiosnę.

Pozostałe wiadomości

Koncert „Łzy” przy bytomskim M1

admin

Trwa rozbiórka kamienicy na Pogodzie [Zdjęcia]

admin

XXXIV BRMK. Znajdź siebie na zdjęciach.

admin
Trwa wczytywanie....