14.4 C
Bytom
22 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Bytom – miasto [nie]doskonałe?
Wyróżnione

Bytom – miasto [nie]doskonałe?

Na początku lutego portal NaszeMiasto.pl zorganizował konkurs o nazwie „Czy jesteś zadowolony ze swojego miasta? „ W konkursie widnieje lista 35 miast – mieszkańcy mogą głosować na plus, jeżeli uważają, że w danym mieście dobrze się żyję, lub na minus, jeżeli uważają wręcz przeciwnie. W skrócie jak podaje portal głosujemy na te miasta, „które spełniają Wasze oczekiwania pod względem infrastruktury, życia kulturalnego, bezpieczeństwa…”

Z aktualnych wyników ankiety wynika, iż Bytom znajduje się na przedostatnim miejscu, co nawet, jeżeli przyjmie się ograniczenie zaufania do takich ankiet, stawia miasto w złym świetle. Czy Bytom rzeczywiście jest taki zły? Według kilkudziesięciu mieszkańców, których spytałem o ten temat ma podzielone zdanie. Najczęściej niestety pada odpowiedź, że Bytom nie jest dobrym miejscem.Pytane osoby twierdziły, że w mieście jest brudno, poziom bezpieczeństwa jest na średnim poziomie, a także, mało jest miejsc gdzie można spacerować. Z drugiej – pozytywnej strony pojawiały się opinie, że widać, iż miasto zaczyna się zmieniać, trwają remonty elewacji budynków, organizowanych jest wiele imprez kulturalnych.

Jak osobiście oceniam Bytom? Gdy nie ma wystarczających środków finansowych, to ciężko cokolwiek zmieniać. Jednak miasto się zmienia – powoli, ale zmienia. Trwa budowa Agory w samym centrum miasta, modernizowana jest infrastruktura drogowa, remontowane są budynki. Niestety w tych wszystkich zmianach znika zieleń, duże piękne drzewa są wycinane a na ich miejscu sadzone są niskie, ozdobne, które nijak mają się do struktur terenu. Przykładem może być wielokrotnie poruszany temat placu Słowiańskiego, na którym to z zielonego placu miasto zrobiło jeden wielki trawnik z kilkunastoma drzewkami. Smutne, bo kiedyś nadejdzie moment, gdy będziemy otoczeni jednym wielki betonem, a jedyną zielenią będzie graffiti na murze.

Na swoje miasta można głosować pod TYM linkiem.

W.B

Pozostałe wiadomości

Na bytomskich drogach trwa akcja „TRUCK & BUS”

admin

VI Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna już za nami

admin

Potrącił kobietę i uciekł. Został zatrzymany

admin
Trwa wczytywanie....