0.5 C
Bytom
5 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Budżet Obywatelski rozstrzygnięty. Bytomianie wybrali projekty.
Główna Wyróżnione

Budżet Obywatelski rozstrzygnięty. Bytomianie wybrali projekty.

39 projektów, niemal 27 tysięcy głosów oddanych przez prawie 15 tysięcy bytomian i aż 12 inicjatyw wybranych przez bytomian do realizacji. Realizacja projektów wyniesie prawie 5 milionów złotych.

Na piątkowej konferencji prasowej prezydent Bytomia – Mariusz Wołosz przedstawił projekty, które otrzymały dofinansowania w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego wśród dużych projektów do 2mln złotych -mieszkańcy postawili na: Wielofunkcyjne boisko sportowe, które powstanie w rejonie ul. Arki Bożka 7-8. Na inwestycję, którą wyceniono na ponad 1 milion zł, zagłosowało 2658 bytomian.

Park Wiedzy i Rekreacji w Suchej Górze „Geograficzne serce Górnego Śląska”, to kolejny zwycięski projekt, na który zagłosowało 987 osób. Projekt dotyczy zagospodarowania przestrzeni parkowo-leśnej, wraz z odtworzoną wieżą geodezyjną nad podwójnym punktem astrogeodezyjnym sieci triangulacyjnej i geodezyjnej.

Z mniejszych projektów wybrane w głosowaniu zostały:

 • Bytomskie Projekcje Filmowe – pokazy filmowe odbywające się w Spółdzielczych Klubach. Założeniem projektu jest organizacja cyklu pokazów filmowych, których wyświetlanie będzie połączone z warsztatami. 2349 głosów.
 • Projekt pokoleniowy dla Knajfeldu – Projekt zakłada budowę ogólnodostępnego kompleksu sportowo – rekreacyjnego terenie Szkoły Podstawowej nr 36. 1615 głosów.
 • Extreme Park Grizzly – Stworzenie Obszarowego Kompleksu Rekreacyjno – Sportowego na terenie  Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Matki Ewy 9 w Miechowicach. W ramach projektu powstaną strefy aktywności fizycznej dla przedszkolaków, dzieci i dorosłych. 1537 głosów.
 • Świat interaktywnej zabawy i edukacji w przedszkolach – projekt zakłada doposażenie ponad trzydziestu przedszkoli w sprzęt multimedialny służący do zabawy i edukacji. Sprzęt będzie wykorzystywany w codziennej pracy z dziećmi – 1447 głosów.
 • Miasteczko sportowe – budowa wielofunkcyjnego obszaru do gier zespołowych dla dzieci. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 44 przy ul. Grota Roweckiego  w Szombierkach. 965 głosów.
 • Kolej Nieco Większych Prędkości vol.2 – Remont toru kolei wąskotorowej w rejonie ulicy Lazarówka i Polnej – poprawa stanu technicznego najstarszej nieprzerwanie czynnej kolei wąskotorowej na świecie, skrócenie czasu podróży oraz poprawa jej komfortu. 637 głosów.
 • Razem dla Stolarzowic i Górnik – projekt zakłada m.in. budowę nowego ogólnodostępnego i funkcjonalnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 47, zakup monitorów interaktywnych dla Szkoły Podstawowej nr 43,  zakup odzieży specjalistycznej dla strażaków OSP Górniki. 595 głosów.
 • Utworzenie nowych miejsc parkingowych na os. Ziętka w Bytomiu – 557 głosów.
 • Czytaj, ucz się i baw w bibliotece – projekt obejmuje zakup dla Miejskiej Biblioteki Publicznej nowości wydawniczych zarówno w formie tradycyjnej – papierowej, jak i audiobooków oraz potrzebnego wyposażenia multimedialnego dla Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży. 298 głosów.
 • Bytom Miastem Karate – projekt obejmuje organizację wydarzenia, które będzie składało się z otwartego treningu (warsztatów) karate dla osób niećwiczących, konkursu z nagrodami dla osób, które ukończą warsztaty, gier i zabaw dla dzieci, Mistrzostw Bytomia w Karate Tradycyjnym, seminarium z jednym z topowych polskich karateków. 121 głosów.

  Projekty, które nie wygrały w tym roku, z powodzeniem będzie można składać w następnej edycji, bo budżet obywatelski jest już stałym elementem konsultacyjnym.

fot. UM Bytom

Pozostałe wiadomości

Spektakl „Szewczyk Dratewka” [Zdjęcia]

admin

Bytom w korkach. Wypadek na ul. Wrocławskiej – jeden z pojazdów dachował [Zdjęcia]

admin

Bytomski Przejazd Rowerowy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zdjęcia

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X