9.8 C
Bytom
1 października 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Bracia mniejsi, ale nie gorsi.
Publicystyka

Bracia mniejsi, ale nie gorsi.

love-animal-dog-pet-large

Święty Franciszek nazwał ich bracia mniejsi i dbał o nich przez większość swojego życia. Zwierzęta, bo o nich tu jest mowa odwdzięczyły mu się z całych sił. Tak przynajmniej mówi legenda. Ale przecież każdy właściciel zwierzaka wie, że jeśli poświęcić mu trochę czas i miłości, to zwierzak się odwdzięczy z całych swoich sił. O pupilków trzeba dbać nie tylko kiedy są zdrowe, ale również w czasie, kiedy im zdrowie nie sprzyja. W starym mieście Toruniu, znaleźć lekarza weterynarii nie jest trudno.

Jednak nie każdy weterynarz Toruń jest tym, któremu można było od razu powierzyć swojego pupila. Podobnie jak ważny jest wybór lekarza dla ludzi, to ważny jest również wybór lekarza, który się zajmie zwierzakiem, nie zależnie czy jest on wielki, czy mały, czy ma skrzydła, czy futro itp. Każdy właściciel zwierzaka szukając lekarza dla swojego najlepszego przyjaciela kieruje się innymi względami. Najczęściej chodzi o to, by lekarz weterynarii wzbudzał zaufanie zarówno u zwierzaka jak u jego właściciela. Nie można przecież przyprowadzać pupila do weterynarza, którego się boi.

Na  szczęście w dla toruńskich zwierząt od roku 1988 działa przychodnia Animals Centrum, którą założył lekarz  weterynarii Zbigniew Sierpień. W tych czasach była to jedna z pierwszych prywatnych klinik weterynaryjnych w Toruniu. Obecnie klinikę prowadzi  syn założyciela Radosław Sierpień wraz ze swoją żoną Agnieszką, którzy również ukończyli wydziały weterynarii. Można więc powiedzieć, że miłość do zwierząt i chęć niesienia im pomocy przeszła z ojca na syna i jednocześnie połączyła serca właścicieli kliniki. W chwili obecnej klinika Animals Centrum zatrudnia siedmioro lekarzy weterynarii, którzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje. Sama klinika świadczy szeroką gamę usług od typowych leczniczych i profilaktycznych, poprzez usługi upiększające zwierzęta oraz prowadzi również sklep z żywnością i gadżetami dla naszych pupili. Jeśli chodzi o usługi medyczne to na szczególną uwagę zasługuje profilaktyka. Dzięki temu zwierzęta mogą uniknąć ciężkich powikłań w przypadku zachorowania lub zarażenia się pasożytami. W ramach profilaktyki prowadzone są badania krwi, które mogą szybko wykryć ewentualne problemy zwierzęcia, a także przeprowadza się odpchlenie czy też zapobiega zakażeniu pasożytami poprzez stosowanie różnych środków medycznych.

Ciekawą usługą są również usługi świadczone dla zwierząt starszych. Dzięki odpowiedniemu podejściu, okres ten dla tych zwierząt jest znośniejszy do przejścia. Lekarze kliniki Animals Centrum robią wszystko, by ten czas był dla zwierzęcia jak najmniej kłopotliwy.

Pozostałe wiadomości

Czym jest replika broni ASG?

admin

Plastikowa nakrętka czyni cuda

admin

Handel na rynku Forex- szansa na szybkie zyski?

admin
Trwa wczytywanie....