24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » BPK walczy o unijne pieniądze, są już pierwsze pozytywy
Śródmieście Wyróżnione

BPK walczy o unijne pieniądze, są już pierwsze pozytywy

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne walczy o ponad 3,5 mln zł z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jest pierwszy sukces. Wysoko oceniony wniosek spółki znalazł się na drugim miejscu ogólnokrajowej listy rankingowej zatwierdzonej przez Ministerstwo Środowiska.

BPK stara się o dofinansowanie projektu „Budowa kanalizacji sanitarnej oraz modernizacja oczyszczalni ścieków Centralna w Bytomiu”. Inwestycja ma objąć ulice: Kędzierzyńską, Ułańską, Witczaka oraz Pochyłą. W planach jest także udoskonalenie systemu napowietrzania w oczyszczalni ścieków Centralna.

Pierwszym krokiem w walce o środki unijne było opracowanie wniosku, który BPK złożył do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Tam eksperci sprawdzili go pod względem formalnym, przyznając mu jedną z najwyższych ocen w skali kraju. Zaszczytne drugie miejsce na liście rankingowej to efekt prac zespołu BPK, który przygotował dokument.

Teraz wniosek BPK czeka kolejny etap. Niebawem fachowcy zbadają go pod względem merytorycznym. Jeśli i tym razem wynik będzie pozytywny, część kosztów wartej ponad 9 mln zł inwestycji pokryje unijny fundusz. Dofinansowanie, o które zabiega bytomska spółka to ponad 3,5 mln zł.

 

fot. archiwum BPK

Pozostałe wiadomości

Oddaj krew w Atrium Plejada

admin

Nagrody Prezydenta Bytomia wręczone

admin

Nina Stiller zagrała w Bytomskim Centrum Kultury [Zdjęcia + Wideo]

admin
Trwa wczytywanie....