4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » W biurze liczy się nie tylko design.
Publicystyka

W biurze liczy się nie tylko design.

Dobrze urządzone biuro to nie tylko piękne meble. Najważniejsza jest dobra organizacja miejsca pracy, a urządzanie zaczyna się od projektu biura.

 

Kiedy urządza się biuro, w pierwszej kolejności patrzy się na efekt wizualny. Biuro ma być nowoczesne, nawiązywać do barw firmowych, koniecznie musi być czyste, schludne i starannie urządzone. Kiedy projektuje się biurowe wnętrza, niestety bardzo często zapomina się o czymś bardzo ważnym – pracownikach. To prawda, że biuro odwiedzają potencjalni klienci, ale nawet ci, którzy zdecydują się korzystać z usług, pozostają w biurze maksymalnie kilkanaście minut. Pracownicy w biurze spędzają długich osiem godzin.

Od dawna już wiadomo, że siedzący tryb życia raczej nie sprzyja zdrowiu. Co więcej jest też zabójczy dla kręgosłupa i kości. Brak ruchu znacznie je osłabia, a zmęczona pozycja z czasem prowadzi do poważnych skrzywień, które dają o sobie znać jeszcze w młodości. Z pracy raczej zrezygnować nie można. Zresztą każda ma swoje jasne i ciemne strony. Można już jednak zadbać o komfort pracy swoich pracowników. W jaki sposób? Najlepiej jest kupić dla nich odpowiednie biurka a przede wszystkim fotele biurowe i stworzyć dla nich idealne miejsce pracy.

Jakie cechy ma dobry fotel biurowy?

Przede wszystkim jest znacznie wygodniejszy niż krzesło. Siadając w nim, od razu redukuje się nieprzyjemne napięcie, ale to dopiero początek zalet. Profesjonalny fotel biurowy jest zawsze tak zaprojektowany, że nie tylko nie obciążą, ale i wspiera kręgosłup. Wbrew pozorom wyprostowana pozycja wcale nie jest najzdrowsza. Najbardziej optymalne jest lekkie skulenie pleców i rozluźnienie ramion. Mając fachowy fotel nawet nie trzeba o tym pamiętać, bo właśnie taką pozycję przyjmuje się w nim zupełnie naturalnie.

2x9-inzynierow2

Konstrukcja to jednak początek zalet wyjątkowych foteli biurowych. Przede wszystkim mają bardzo wygodne siedziska, miękkie zagłówki i oparcia, dzięki czemu nawet po wielu godzinach pracy nie odczuwa się wielkiego zmęczenia. Wielkim plusem jest też regulacja fotela w kilku miejscach. Przede wszystkim warto dopasować wysokość. Jeśli codziennie pracuje się z komputerem, dobrze wyregulowany fotel może znacznie zmniejszyć napięcie, a jednocześnie przyczynić się do zmniejszenia się występowania bólów głowy. Nawet te najprostsze modele są przy tym tak zaprojektowane, że można się na nich wygodnie obracać. To nie tylko komfortowe, ale i bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

urzad-stanu-cywilnego5

Nowoczesne fotele biurowe projektowane są głównie z troską o pracowników, ale w ich wypadku sporo myśli się też o estetyce wykonania. Fotele z wyższej półki są nie tylko dopracowane w każdym calu, ale i wykonane z trwałych, mocnych i doskonałej jakości materiałów. Dzięki temu można mieć pewność, że raz zakupione fotele z powodzeniem będą dobrze służyły przez wiele kolejnych lat. W ofertach wielu producentów pojawiają się fotele biurowe w różnych kolorach. Chociaż eksperymentowanie z nimi może okazać się ciekawym zabiegiem, to jednak mimo wszystko warto pozostać wiernym klasyce, czyli w przypadku foteli – klasycznej czerni.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem Ergo-Fotel.pl.

Pozostałe wiadomości

Tomasz Chojnacki: Dobry wiatr dla Polonii

admin

Mieszkania Wrocław

admin

Wybór najlepszego internetu

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X