6.6 C
Bytom
18 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Biura rachunkowe – pomogą nie tylko w księgowości
Publicystyka

Biura rachunkowe – pomogą nie tylko w księgowości

Większość właścicieli firm decyduje się na współpracę z biurami rachunkowymi i to dzięki nim prowadzenie działalności gospodarczej jest znacznie prostsze. W biurach rachunkowych najczęściej wybierana jest obsługa księgowa, jednak to jeszcze nie wszystko, co mogą one zaoferować.

 

Dobre biuro rachunkowe może zapewnić kompleksową obsługę w atrakcyjnych cenach. Jest niezastąpionym wsparciem dla osób prowadzących działalność samodzielnie, a także w tych firmach, gdzie koszty zatrudnienia księgowego byłyby zbyt dużym obciążeniem. Specjaliści z biur rachunkowych to także alternatywa dla prowadzenia księgowości osobiście, też z użyciem przeznaczonego do tego celu oprogramowania. Sprawy podatkowe to nieraz skomplikowane i budzące wątpliwości w interpretacji przepisy, dlatego bezpieczniejsze jest powierzenie ich osobom doświadczonym w tej dziedzinie.

Jakie usługi wobec tego mogą zaoferować swoim klientom biura rachunkowe?

 

Pełne wsparcie księgowe

Na standardowe usługi księgowe składają się takie czynności jak prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, prowadzenie ksiąg handlowych, prowadzenie karty podatkowej czy ryczałtu ewidencjonowanego zależnie od wybranej formy rozliczeń. Dodatkowo w skład obsługi księgowej wchodzi prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia przedsiębiorstwa, prowadzenie rejestrów VAT, przygotowywanie sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych, a także innych dokumentów. Profesjonalne biuro rachunkowe może ponadto reprezentować swoich klientów przed ZUS-em, Urzędem Skarbowym lub innymi instytucjami.

 

Obsługa kadrowo-płacowa

Oprócz usług księgowych praktycznie każde biuro rachunkowe zajmuje się także obsługą kadrowo-płacową przedsiębiorstw. W tym zakresie można zamówić usługi prowadzenia teczek osobowych pracowników, przygotowywania list płac z ich składnikami takimi jak zwolnienia, urlopy pracowników, usługi wypełniania deklaracji podatkowych, pism do ZUS, sporządzania umów cywilnoprawnych i o pracę. To wsparcie dla tych firm, które chcą, aby ich sprawy kadrowe i płacowe były podobnie jak księgowość prowadzone na wysokim poziomie.

 

Profesjonalne doradztwo dla firm

W biurach rachunkowych można dodatkowo skorzystać z usług doradczych – doradztwa księgowego, kadrowego, podatkowego, w doborze oprogramowania informatycznego, doradztwa związanego z przepisami prawnymi oraz formami finansowania opłat bieżących i inwestycji. Ponadto można otrzymać pomoc w zakresie zakładania własnej działalności gospodarczej oraz wyboru optymalnej formy rozliczeń z fiskusem.

 

Z jakich jeszcze usług można skorzystać?

Usługi księgowe, kadrowo-płacowe i doradztwo są świadczone przez praktycznie wszystkie biura rachunkowe. Oprócz nich można skorzystać także z usług szkoleń BHP dla pracodawców i dla pracowników, usług monitorowania należności i zobowiązań oraz windykacji należności czy usług związanych z rozliczaniem dotacji np. z Unii Europejskiej. Możliwe jest również skorzystanie z usługi wirtualnego biura – wynajęcia atrakcyjnego adresu do rejestracji działalność i korespondencji.

 

Zatem w biurach rachunkowych można skorzystać nie tylko z usług księgowych, ale ponadto też pełnej gamy innych usług, które bardzo pomagają w prowadzeniu działalności, a przy tym wcale nie związanych z tak wysokimi kosztami.

 

Autor: J. Nowaczyński,

Biuro Rachunkowe 12-tka Katowice – strona www

Katowice, 11/08/2014

Pozostałe wiadomości

Jak uniknąć płacenia podwójnej składki za OC?

admin

Projektowanie konstrukcji stalowych – ogranicza nas tylko wyobraźnia!

admin

Najbliższe miesiące w Palladium

admin
Trwa wczytywanie....