24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Biegaj na zdrowie! I dla chorych dzieci
Dzielnice Wyróżnione

Biegaj na zdrowie! I dla chorych dzieci

Lubisz biegać? To świetnie! A wiesz, że możesz „wybiegać” pieniądze dla chorych dzieci z Bytomia? 40 tysięcy złotych płaci firma Fortum za pokonanie najdłuższego dystansu w trakcie wiosenno-letnich przebieżek. Kroki będzie odmierzać specjalna aplikacja na smartfony. Ale nie będzie łatwo – w walkę o pieniądze dla chorych dzieci włączają się również biegacze z Zabrza, Wrocławia i Częstochowy. Rusza Projekt Honorowy Dawca Energii Fortum. Patronują mu: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Alejki w bytomskich parkach pełne są amatorów  zdrowego stylu życia i sportowców  przygotowujących się do zawodów. Miłośnicy biegania mogą u nas wziąć udział w wielu imprezach: Bytomskim Półmaratonie, Biegu Konstytucji 3 Maja czy w akcji Polska Biega.  Do naszego miasta ściągają maratończycy z całego kraju, Europy i świata – mówi prezydent Damian Bartyla. Pomysł firmy Fortum na zorganizowanie akcji, która ma pomóc chorym dzieciom jest „strzałem w dziesiątkę”. Bytom tę rywalizację wygra! Wierzę w to.

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik także dopinguje mieszkańców swojego miasta:Honorowy Dawca Energii Fortum doskonale wpisał się w organizowaną przez miasto akcję Aktywne Zabrze. Oba programy zachęcają wszystkich mieszkańców do podjęcia aktywności fizycznej, co pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Jestem pewna, że dodatkowe połączenie biegania z pomocą potrzebującym, jeszcze bardziej zmotywuje do wysiłku wszystkich zabrzan.

Projekt Honorowy Dawca Energii Fortum zaczęła się w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny i potrwa do końca września. Może w nim wziąć udział każdy, kto lubi biegać, bez względu na miejsce zamieszkania. Zatem, namówcie rodzinę i znajomych spoza Bytomia, by biegając, myśleli o naszym mieście.

Wystarczy, że ściągną bezpłatną aplikację na smartfona i wybiorą Bytom, jako miasto, dla którego chcą biegać. Podczas biegu włączona aplikacja zlicza przemierzone kilometry i automatycznie sumuje je dla poszczególnych miast. W zależności od ilości przebiegniętych kilometrów, Fortum przekaże na pomoc dzieciom z czterech miast wsparcie finansowe w wysokości: 40 tys. zł za pierwsze miejsce, 30tys. zł  – za drugie, 20 tys. zł – za trzecie oraz 10 tys. zł za czwarte miejsce.

W Bytomiu będzie to pomoc dla podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Pozostałe wiadomości

Pożar w Sylwestra – płonął dach kamienicy w Bytomiu

admin

Tropem Werwolfu – promocja książki Macieja Bartkowa

admin

Finał XIII Ko-Miksowej Zimowej Feriady Artystycznej w BeCeKu

admin
Trwa wczytywanie....