25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Będą nowe drzewa w Parku Miejskim
Śródmieście Wyróżnione

Będą nowe drzewa w Parku Miejskim

Ścieżki spacerowe, dwie wyspy i trzy tarasy widokowe w  obrębie stawu, a do tego nowe drzewa, krzewy i rośliny wodne – tak będzie późną wiosną wyglądał Park Miejski. Od kilku miesięcy trwa jego rekultywacja, finansowana ze środków unijnych. Zanim jednak nowe drzewa zostaną posadzone, wcześniej trzeba usunąć stare, zwłaszcza te, które zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców. Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej przygotowuje się do porządkowania drzewostanu w rejonie stawu północnego.

Nie będą już zagrażać mieszkańcom stare, pochylone topole rosnące wzdłuż ulicy Olimpijskiej. Usunięte zostaną też drzewa suche i zamierające. Prace ruszą w poniedziałek (25 lutego).

Bez obaw – parkowy krajobraz nie będzie świecił pustkami – zapewnia Ewa Nazarewicz, Dyrektor Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej. W rejonie stawu i tam, gdzie jeszcze rosną stare topole, MZZiGK zasadzi nowe drzewa – w sumie ok. 260. Będzie też 500 nowych krzewów i 3,5 tys. roślin wodnych.

Z uwagi na fakt, że Park Miejski jest zabytkiem, prace kontroluje Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Potrwają one do końca maja.

Pozostałe wiadomości

Jedenastolatek wpadł pod koła bmw

admin

Wątpliwości co do segregacji śmieci? Urząd Miejski odpowie na Twoje pytania!

admin

[Zapowiedź] W świecie WIKI

admin
Trwa wczytywanie....