0.1 C
Bytom
28 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Basen pełen…polityki
Fotoreportaze

Basen pełen…polityki

Kolejna próba i kolejna porażka – tak w skrócie można opisać dzisiejszą nadzwyczajną Sesję Rady Miejskiej. Temat? Ciągle ten sam – próba podjęcia kredytu na rzecz remontu hali pływalni krytej przy ul. Wrocławskiej. Na sali obrad oprócz samych radnych pojawiło się sporo mieszkańców naszego miasta, mediów jak i osób związanych z pływalnią.  Niestety polityka, a nie dobro mieszkańców wzięła znów górę, przez co Bytomianie szybko nie zaczną pływać w odremontowanym basenie.

Debata na ten temat trwała ponad 3 godziny podczas których rajcowie dość burzliwie prezentowali poglądy na temat kredytów i działań samego prezydenta. Po raz kolejny przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Bartkowiak wyjaśniał ilość zaciągniętych kredytów i wielkość ich rocznych spłat do roku 2020.  Z kolei Janusz Paczocha opowiadał o tym, iż w misie basenu trzyma się materiały budowlane, a na kafelki okalające basen spadają kawałki remontowanego dachu.  W trakcie rozmów również niektórzy obecni na sali mieszkańcy wykrzykiwali różne zdania, chcąc pozytywnego podjęcia działań zmierzających do zakończenia remontu pływalni.

Sama pływalnia jest obiektem dużej wagi w Bytomiu, gdy basen był jeszcze otwarty prawie każdego dnia korzystały z niego niemałe ilości osób. Najczęściej korzystali z niego uczniowie bytomskich szkół, w których nie ma basenu. Niestety z całą pewnością można stwierdzić, że polityczne potyczki rozpoczęły się na dobre, w końcu wybory samorządowe już niedługo. Tylko najwięcej smutku stwarza fakt, że bytomianie mogą jedynie przyglądać się i życzyć miastu tego, by w końcu pływalnia została otwarta, a bytomskie kluby polityczne pomyślały o tym, że ważne jest również dobro mieszkańców.

KW

Pozostałe wiadomości

Wielkanocny tramwaj zawitał do Bytomia

admin

„Time out” Teatru Antagon na zakończenie Teatromanii 2014. Zobacz zdjęcia

admin

Anna Ostoya, Michał Smandek, Tomasz Kowalski wystawili swoje dzieła w Kronice

admin
Trwa wczytywanie....