24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Bankowość w internecie – co nas czeka?
Publicystyka

Bankowość w internecie – co nas czeka?

Na całym świecie, także w Polsce, bankowość online rozwija się błyskawicznie. Jeszcze nie tak dawno temu nie mieliśmy dostępu przez sieć do naszych kont w bankach, teraz to już codzienność i dodatkowo można mieć ją całkowicie za darmo. Standardem w internecie stało się wiele usług, dzięki którym możemy ograniczyć czasochłonne kontakty z bankiem. Co nowego czeka na nas jeszcze w tej kwestii?

Aktualnie większość Polaków ma własne rachunki osobiste w bankach, z czego także gros to konta internetowe. Są wygodne w obsłudze, pozwalają na łatwe wykonywanie transakcji bez wizyty w placówce bankowej, nieraz dają dużo innych możliwości takich jak zakładanie lokat lub wnioskowanie o kredyty. Popularna staje się także powoli bankowość mobilna – coraz więcej z nas ma smartfony oraz tablety i przez te urządzenia mobilne komunikuje się z bankiem. Powszechny dostęp do konta przez telefon to jeszcze większa swoboda! Ciągle trwają prace nad nowymi rozwiązaniami w dziedzinie bankowości mobilnej, w tym dotyczących rozbudowanych systemów rachunków i nowych produktów bankowych i powiązanych z nimi.

Także powodzeniem cieszą się stale pożyczki online. Są oferowane zarówno przez banki, jak i przez instytucje pozabankowe. Jeżeli potrzebne są pieniądze od zaraz, internetowa chwilówka to doskonałe rozwiązanie, które sprawia, że tylko kilka kliknięć wystarczy, żeby dostać pieniądze wprost na swoje konto, bez gromadzenia dokumentów i czekania, ponieważ decyzja i środki czekają nawet po kwadransie.

Rzeczywistością stały się także wirtualne waluty, w tym bardzo popularny obecnie Bitcoin, którego wartość stale rośnie. Waluty sztuczne dostępne już teraz na stronach internetowych pozwalają na łatwiejsze transakcje i są często dobrym sposobem na zarobek.

Co jeszcze czeka na klientów banków?

Nadchodzące lata z pewnością przyniosą w dziedzinie bankowości nowe rozwiązania technologiczne, które dostępne będą przez internet. Szacuje się, że w efekcie banki zaczną zmniejszać liczbę stacjonarnych placówek, przenosząc obsługę klienta do specjalnych oddziałów wirtualnych. Już teraz wiele z nich oferuje wsparcie online, przykładowo jako czat. Dodatkowo także mogą pojawić się nowe produkty bankowe – inwestycyjne, oszczędnościowe, ponadto ubezpieczeniowe, ponieważ wiele banków oferuje swoim klientom polisy. Na pewno poszerzy się także dostępność produktów pożyczkowych i kredytowych. Już teraz takie firmy jak Filarum.plzapewniają swoim klientom szybkie pożyczki online, być może w przyszłości ich uzyskanie będzie jeszcze wygodniejsze i bardziej bezpieczne ze względu na poprawione procedury potwierdzania tożsamości – teraz to konieczność wysłania przelewu oraz weryfikacja telefonu komórkowego.

Z pewnością zatem oferta zarówno banków, jak i instytucji pozabankowych będzie bardziej interesująca, a korzystanie z prezentowanych produktów komfortowe, bezpieczne i błyskawiczne.

Pozostałe wiadomości

Wypoczynek i rekreacja po ciężkiej sesji

admin

Katalogi – dlaczego warto z nich korzystać?

admin

Warunki programu „Mieszkanie dla młodych”

admin
Trwa wczytywanie....