-2 C
Bytom
2 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Apel pomógł zatrzymać sprawców pożaru
Policyjne Śródmieście Wyróżnione

Apel pomógł zatrzymać sprawców pożaru

Dwóch szesnastolatków i o 3 lata starszy od nich mężczyzna zostali zatrzymani w sprawie wczorajszego pożaru kina GLORIA. Wszyscy zatrzymani przyznają się do podpalenia pomieszczeń, z których wcześniej próbowali skraść kable. O losie nieletnich zadecyduje sędzia rodzinny, natomiast 19-latek może trafić za kratki nawet na 10 lat. W ujęciu sprawców pomogli mieszkańcy Bytomia.

Dzisiaj po południu policjanci z Wydziału Kryminalnego bytomskiej komendy zatrzymali trzech nastolatków podejrzanych o wczorajsze spowodowanie pożaru w kinie GLORIA. W ustaleniu i ujęciu sprawców tego przestępstwa pomogło dwoje mieszkańców naszego miasta, którzy widzieli uciekających z budynku podpalaczy. Zatrzymanymi są pochodzący z Bytomia dwaj 16-latkowie i 19-latek. Wszyscy trzej potwierdzili, że wczoraj wieczorem włamali się do kina, by ukraść kable. Niczego nie zdołali skraść, więc zapalili przyniesione z sobą świeczki i rzucili je na fotele w sali kinowej, co bardzo szybko doprowadziło do powstania ognia.
Szesnastolatkowie za popełniony czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym, natomiast mającemu 19 lat mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

KMP Bytom

Pozostałe wiadomości

Akcja „ZNICZ 2018” i zmiany organizacji ruchu w Bytomiu

admin

Bytomscy policjanci pomogli dojechać na porodówkę

admin

Weekend w Bytomskim Centrum Kultury? Czemu nie!

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X