-2.2 C
Bytom
8 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Akcja „ZNICZ” – zmiana organizacji ruchu
Policyjne Śródmieście Wyróżnione

Akcja „ZNICZ” – zmiana organizacji ruchu

Akcja „ZNICZ” rozpocznie się 31 października o godz. 6.00 i będzie trwała do 4 listopada do godz. 22.00. Na terenie naszego miasta nadzorem zostaną objęte cmentarze znajdujące się przy głównych ciągach komunikacyjnych, w szczególności tam, gdzie ruch pojazdów i pieszych będzie największy.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach cmentarzy. Jak co roku, na ulicach Bytomia w tym okresie będzie więcej policjantów. Szczególnym nadzorem będą objęte cmentarze w Szombierkach przy ul. Zabrzańskiej i Modrzewskiego, w Łagiewnikach przy ul. Chorzowskiej, przy ul. Kraszewskiego, Piekarskiej, Witczaka oraz przy ul. Powstańców Śląskich. W dniu 1 listopada w godz. 6.00 do 20.00, zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Powstańców Śląskich od skrzyżowania z ul. Piekarską do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego. Objazd do ul. Witczaka będzie prowadzony ul. Prusa. Chodnik na ul. Piekarskiej przy cmentarzu Mater Dolorosa zostanie oddzielony od jezdni taśmą. W tym miejscu, w związku z konecznością zapewnienia bezpieczeństwa pieszym, nie będzie możliwości parkowania pojazdów. Na skrzyżowaniu ulic Piekarskiej – ul. Żeromskiego – Al. Legionów ruchem będzie kierował policjant.

Ponadto w dniu 1 listopada wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w rejonie trzech cmentarzy. W suchej Górze przy ulicy: 9-Maja będzie obowiązywał kierunek jazdy do ul. Wyszyńskiego. Na ul. Kwiatowej kierowcy będą mogli jechać tylko w kierunku do ul. Mickiewicza. Natomiast jazda ul. Szafranka będzie możliwa tylko w kierunku do ul. Alojzjanów.

Kierowcom przypominamy, aby parkowali samochody w miejscach dozwolonych i nie powodowali swoim zachowaniem utrudnień w ruchu. Apelujemy, by wchodząc z samochodów zabrać z sobą dokumenty i nie pozostawiać innych przedmiotów w widocznym miejscu. Przypominamy również o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenia dzieci w fotelikach lub na specjalnych podkładkach.

W utrzymaniu porządku, funkcjonariuszom będzie pomagała Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego – czyli uczniowie klas policyjnych z bytomskich „mundurówek”. Prosimy stosować się do ich wskazówek.

W dniu 31 października w godz. od 18.00 do godz. 22.00 oraz w dniu 1 listopada w godz. 8.00 do 22.00, będzie obowiązywał ograniczony ruch pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton. Ograniczenia te nie dotyczą autobusów.

Pozostałe wiadomości

XXXIX Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna. Zdjęcia

admin

Wypadek na przejściu dla pieszych na ul. Piekarskiej

admin

Kolejne potrącenie pieszego przy ul. Chorzowskiej

admin
Trwa wczytywanie....