18.5 C
Bytom
16 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Akcja „ZNICZ” – zmiana organizacji ruchu
Policyjne Śródmieście Wyróżnione

Akcja „ZNICZ” – zmiana organizacji ruchu

Akcja „ZNICZ” rozpocznie się 31 października o godz. 6.00 i będzie trwała do 4 listopada do godz. 22.00. Na terenie naszego miasta nadzorem zostaną objęte cmentarze znajdujące się przy głównych ciągach komunikacyjnych, w szczególności tam, gdzie ruch pojazdów i pieszych będzie największy.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach cmentarzy. Jak co roku, na ulicach Bytomia w tym okresie będzie więcej policjantów. Szczególnym nadzorem będą objęte cmentarze w Szombierkach przy ul. Zabrzańskiej i Modrzewskiego, w Łagiewnikach przy ul. Chorzowskiej, przy ul. Kraszewskiego, Piekarskiej, Witczaka oraz przy ul. Powstańców Śląskich. W dniu 1 listopada w godz. 6.00 do 20.00, zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Powstańców Śląskich od skrzyżowania z ul. Piekarską do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego. Objazd do ul. Witczaka będzie prowadzony ul. Prusa. Chodnik na ul. Piekarskiej przy cmentarzu Mater Dolorosa zostanie oddzielony od jezdni taśmą. W tym miejscu, w związku z konecznością zapewnienia bezpieczeństwa pieszym, nie będzie możliwości parkowania pojazdów. Na skrzyżowaniu ulic Piekarskiej – ul. Żeromskiego – Al. Legionów ruchem będzie kierował policjant.

Ponadto w dniu 1 listopada wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w rejonie trzech cmentarzy. W suchej Górze przy ulicy: 9-Maja będzie obowiązywał kierunek jazdy do ul. Wyszyńskiego. Na ul. Kwiatowej kierowcy będą mogli jechać tylko w kierunku do ul. Mickiewicza. Natomiast jazda ul. Szafranka będzie możliwa tylko w kierunku do ul. Alojzjanów.

Kierowcom przypominamy, aby parkowali samochody w miejscach dozwolonych i nie powodowali swoim zachowaniem utrudnień w ruchu. Apelujemy, by wchodząc z samochodów zabrać z sobą dokumenty i nie pozostawiać innych przedmiotów w widocznym miejscu. Przypominamy również o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenia dzieci w fotelikach lub na specjalnych podkładkach.

W utrzymaniu porządku, funkcjonariuszom będzie pomagała Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego – czyli uczniowie klas policyjnych z bytomskich „mundurówek”. Prosimy stosować się do ich wskazówek.

W dniu 31 października w godz. od 18.00 do godz. 22.00 oraz w dniu 1 listopada w godz. 8.00 do 22.00, będzie obowiązywał ograniczony ruch pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton. Ograniczenia te nie dotyczą autobusów.

Pozostałe wiadomości

Kolizja przy ul. Wrocławskiej z 5 promilami w tle

admin

Bytom: Oficjalne otwarcie podwórka przy Brzezińskiej

admin

Short Waves 2011 Bytom [Zdjęcia + Wideo]

admin
Trwa wczytywanie....