-2 C
Bytom
2 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Akcja „Znicz” – wstępne podsumowanie policji
Policyjne

Akcja „Znicz” – wstępne podsumowanie policji

policja 001Zmiany w organizacji ruchu drogowego wokół cmentarzy, policyjne apele, spora liczba wspólnych patroli policjantów oraz strażników miejskich i żołnierzy to czynniki, które miały zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta w dzień Wszystkich Świętych.


Prowadzona od piątku Policyjna akcja „Znicz” jeszcze trwa i zakończy się dzisiaj późnym wieczorem. Przygotowania do akcji funkcjonariusze rozpoczęli o wiele wcześniej. Już kilkanaście dni temu do mieszkańców Bytomia, między innymi za pośrednictwem lokalnych mediów i przedstawicieli kościołów kierowano policyjne apele oraz wiadomości na temat zabezpieczania się przed działaniem włamywaczy, kieszonkowców i innych przestępców. Policjanci uczestniczący w pracach radnych Bytomia z Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego proponowali różne rozwiązania i zmiany organizacji ruchu w mieście, których zadaniem było niwelowanie zagrożeń i powodowanie płynnego przejazdu samochodów, głównie w rejonie cmentarzy. Do patrolowania miasta i najliczniej odwiedzanych nekropolii zaangażowano funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Bytomiu oraz żołnierzy z katowickiej jednostki Żandarmerii Wojskowej. W sumie w ciągu trwającej cztery dni akcji „Znicz” uczestniczyło 382 policjantów, 21 strażników miejskich i 4 żołnierzy. Od piątku funkcjonariusze z Bytomia podjęli 174 interwencje, głównie mające związek z nadmiernie spożytym alkoholem, który był też przyczyną zatrzymania 6 kierowców prowadzących pojazdy w stanie nietrzeźwości. Na terenie miasta doszło łącznie do 13 kolizji drogowych, w których ucierpiały jedynie karoserie samochodów.

Mała ilość zdarzeń to przede wszystkim zasługa podjętych przedsięwzięć prewencyjnych, za udział w których policjanci dziękują przedstawicielom bytomskich instytucji, parafii, redakcji oraz wszystkim osobom zaangażowanym w działalność profilaktyczną.

Źródło: Biuro prasowe KMP Bytom

Pozostałe wiadomości

Poranny wypadek w Bytomiu – 33-latka potrącona przy ul. Puszkina

admin

Pociski na hałdzie

admin

Mama z promilami

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X