12.4 C
Bytom
23 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Akcja „Znicz”. Utrudnienia na drogach
Policyjne Wyróżnione

Akcja „Znicz”. Utrudnienia na drogach

Akcja „ZNICZ” rozpocznie się 29 października o godz. 14.00 i będzie trwała do 2 listopada do godz. 22.00. Na terenie naszego miasta nadzorem zostaną objęte cmentarze znajdujące się przy głównych ciągach komunikacyjnych, w szczególności tam, gdzie ruch pojazdów i pieszych będzie największy.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach cmentarzy. Jak co roku, na ulicach Bytomia w tym okresie będzie więcej policjantów. Szczególnym nadzorem zostaną objęte następujące cmentarze: w Szombierkach przy ul. Zabrzańskiej i Modrzewskiego, w Łagiewnikach przy ul. Chorzowskiej, przy ul. Kraszewskiego, Piekarskiej, Witczaka oraz przy ul. Powstańców Śląskich.

W dniu 31października, w godz. od 6.00 do 20.00 oraz w dniu 1 listopada w godz. 6.00 do 20.00, odcinek ul. Powstańców Śląskich od skrzyżowania z ul. Piekarską do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego zostanie wyłączony z ruchu kołowego. Objazd do ul. Witczaka będzie prowadzony ul. Prusa. Chodnik na ul. Piekarskiej przy cmentarzu Mater Dolorosa zostanie oddzielony od jezdni taśmą. W tym miejscu, w związku z konecznością zapewnienia bezpieczeństwa pieszym, nie będzie możliwości parkowania pojazdów. Na skrzyżowaniu ulic Piekarskiej – ul. Żeromskiego – Al. Legionów ruchem drogowym będzie kierował policjant.

Przypominamy kierującym, aby parkowali samochody w miejscach dozwolonych i nie powodowali swoim zachowaniem utrudnień w ruchu. Wychodząc z samochodów prosimy, aby nie zapominać o zabraniu z sobą dokumentów i nie pozostawiać innych przedmiotów w widocznym miejscu. Przypominamy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożeniu dzieci w fotelikach lub innych urządzeniach technicznych. W dniu 31 października w godz. od 18.00 do godz. 22.00 oraz w dniu 1 listopada w godz. 8.00 do 22.00 będzie obowiązywał ograniczony ruch pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton. Ograniczenia te nie dotyczą autobusów.

Pozostałe wiadomości

Dziecko potrącone przez samochód

admin

Obchody 2-go maja w Bytomiu [Zdjęcia]

admin

Prowadzili pojazdy pomimo sądowych zakazów. Bytomska Policja ukróciła im ten proceder

admin
Trwa wczytywanie....