20.1 C
Bytom
17 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Akcja „ZNICZ” 2011 – zmiany i ograniczenia w ruchu [ Mapka – Centrum ]
Bobrek Dzielnice Karb Miechowice Policyjne Rozbark Śródmieście Stolarzowice Stroszek Szombierki

Akcja „ZNICZ” 2011 – zmiany i ograniczenia w ruchu [ Mapka – Centrum ]

Akcja „ZNICZ” rozpocznie się 28 października o godz. 14.00 i będzie trwała do 1 listopada do godz. 22.00. Na terenie naszego miasta nadzorem zostaną objęte cmentarze znajdujące się przy głównych ciągach komunikacyjnych, w szczególności tam, gdzie ruch pojazdów i pieszych będzie największy.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach cmentarzy. Jak co roku, na ulicach Bytomia w tym okresie będzie więcej policjantów. Szczególnym nadzorem będą objęte następujące cmentarze: w Szombierkach przy ul. Zabrzańskiej i Modrzewskiego, w Łagiewnikach przy ul. Chorzowskiej, przy ul. Kraszewskiego, Piekarskiej, Witczaka oraz przy ul. Powstańców Śląskich. W dniu 1 listopada w godz. 6.00 do 20.00, odcinek ul. Powstańców Śląskich od skrzyżowania z ul. Piekarską do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego zostanie wyłączony z ruchu. Objazd do ul. Witczaka będzie prowadzony ul. Prusa. Chodnik na ul. Piekarskiej przy cmentarzu Mater Dolorosa zostanie oddzielony od jezdni taśmą. W tym miejscu, w związku z konecznością zapewnienia bezpieczeństwa pieszym, nie będzie możliwości parkowania pojazdów. Na skrzyżowaniu ulic Piekarskiej – ul. Żeromskiego – Al. Legionów ruchem będzie kierował policjant.

Ponadto  w dniu 1 listopada wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w rejonie cmentarzy przy ulicy: 9-Maja, gdzie będzie obowiązywał kierunek jazdy do ul. Wyszyńskiego; Kwiatowej z kierunkiem ruchu do ul. Mickiewicza oraz Szafranka, gdzie jazda będzie możliwa tylko w kierunku do ul. Alojzjanów.

Przypominamy kierującym, aby parkowali samochody w miejscach dozwolonych i nie powodowali swoim zachowaniem utrudnień w ruchu. Wychodząc z samochodów, prosimy, aby nie zapominać o zabraniu z sobą dokumentów i nie pozostawiać innych przedmiotów w widocznym miejscu. W utrzymaniu porządku funkcjonariuszom będą pomagali uczniowie „klasy policyjnej” z ZSA-S w Bytomiu – prosimy stosować sie do ich wskazówek.

Przypominamy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożeniu dzieci w fotelikach lub na specjalnych podkładkach. W dniu 31 października w godz. od 18.00 do godz. 22.00 oraz w dniu 1 listopada w godz. 8.00 do 22.00 będzie obowiązywał ograniczony ruch pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton. Ograniczenia te nie dotyczą autobusów.


Pozostałe wiadomości

[Zapowiedź] Finał projektu „Bobrek Dance”

admin

Bytomianie tłumnie ruszyli w Orszaku Trzech Króli [Zdjęcia]

admin

Weekend pijanych kierowców

admin
Trwa wczytywanie....