0.1 C
Bytom
28 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Zima w pełni, na dachach dziesiątki kilogramów lodu i śniegu
Wyróżnione

Zima w pełni, na dachach dziesiątki kilogramów lodu i śniegu

Aktualizacja 12.01.2010 :
Chociaż śnieg pada już od kilku dni, administratorzy budynków za nic sobie mają informację, by owe dachy odśnieżali. Z informacji które otrzymujemy na skrzynkę e-mailową wynika, że bardzo mało dachów jest odśnieżanych. Tyczy się to Śródmieścia, jak i różnych dzielnic Bytomia. Rozporządzenie Wojewody Śląskiego nr 12/09 z dnia 31.12.2009 r.

Zima zagościła w naszym mieście już na dobre. Prawie codziennie za oknem możemy dostrzec padający śnieg. O ile na ulicach usuwany jest dość sprawnie przez służby miejskie, to na dachach i chodnikach często leży go gruba warstwa. Zalegający śnieg na dachu oraz na chodniku może być niebezpieczny dla przechodniów jak i dla mienia postawionego obok budynków.

Spadający śnieg i lód z dachu może przyczynić się do uszkodzenia ciała lub w najgorszym wypadku do śmierci osób przechodzących pod niebezpiecznym miejscem. Może również poważnie uszkodzić stojące w pobliżu pojazdy. Zaśnieżony chodnik może przyczynić się do pośliźnięcia i upadku – tym samym przyczynia się do prawdopodobnego odniesienia jakichkolwiek urazów.

Lokatorzy budynków powinni przekazywać informację administratorom i zarządcom o zaśnieżonych dachach i chodnikach. Odśnieżanie jest obowiązkiem administratora budynku, co wielokrotnie jest zapominane. Jeżeli zarządca nie przyczynia się do odśnieżania może otrzymać grzywnę.

Pozostałe wiadomości

Jechali po alkoholu

admin

Wypadek na przejściu dla pieszych na ul. Piekarskiej

admin

Spłonęło 8 samochodów – straty – 2 miliony złotych

admin
Trwa wczytywanie....