6.6 C
Bytom
18 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Zima w pełni, na dachach dziesiątki kilogramów lodu i śniegu
Wyróżnione

Zima w pełni, na dachach dziesiątki kilogramów lodu i śniegu

Aktualizacja 12.01.2010 :
Chociaż śnieg pada już od kilku dni, administratorzy budynków za nic sobie mają informację, by owe dachy odśnieżali. Z informacji które otrzymujemy na skrzynkę e-mailową wynika, że bardzo mało dachów jest odśnieżanych. Tyczy się to Śródmieścia, jak i różnych dzielnic Bytomia. Rozporządzenie Wojewody Śląskiego nr 12/09 z dnia 31.12.2009 r.

Zima zagościła w naszym mieście już na dobre. Prawie codziennie za oknem możemy dostrzec padający śnieg. O ile na ulicach usuwany jest dość sprawnie przez służby miejskie, to na dachach i chodnikach często leży go gruba warstwa. Zalegający śnieg na dachu oraz na chodniku może być niebezpieczny dla przechodniów jak i dla mienia postawionego obok budynków.

Spadający śnieg i lód z dachu może przyczynić się do uszkodzenia ciała lub w najgorszym wypadku do śmierci osób przechodzących pod niebezpiecznym miejscem. Może również poważnie uszkodzić stojące w pobliżu pojazdy. Zaśnieżony chodnik może przyczynić się do pośliźnięcia i upadku – tym samym przyczynia się do prawdopodobnego odniesienia jakichkolwiek urazów.

Lokatorzy budynków powinni przekazywać informację administratorom i zarządcom o zaśnieżonych dachach i chodnikach. Odśnieżanie jest obowiązkiem administratora budynku, co wielokrotnie jest zapominane. Jeżeli zarządca nie przyczynia się do odśnieżania może otrzymać grzywnę.

Pozostałe wiadomości

[Zapowiedź] V Bieg Konstytucji 3 Maja

admin

Basen? Owszem, ale w przyszłym roku

admin

Zaprojektuj logo Bytomia i wygraj konkurs

admin
Trwa wczytywanie....