24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » 40-latek zabity przez znak drogowy
Policyjne Śródmieście Wyróżnione

40-latek zabity przez znak drogowy

Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj po godz. 18.00 na ul. Karola Miarki. W wyniku zdarzenia zginął 40-letni mieszkaniec Bytomia.

Trwają ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj przy ul. Karola Miarki. Z pierwszych ustaleń wynika, że kierujący oplem 31-letni mieszkaniec Sosnowca, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków jazdy i chcąc uniknąć stłuczki z fordem, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, zaczął gwałtownie hamować. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na chodnik i uderzył w znak drogowy „Przejście dla pieszych”. Uszkodzony znak drogowy uderzył następnie  w stojącego przed przejściem 40-letniego mieszkańca Bytomia. Na miejsce skierowano drogówkę i pogotowie. Lekarze stwierdzili zgon pieszego. Wykonujący czynności policjanci drogówki ustalili, że opel, który wjechał na chodnik nie miał aktualnych badań technicznych. 31-letni kierowca został zatrzymany, a noc spędził w policyjnym areszcie. W chwili obecnej śledczy przesłuchują świadków zdarzenia i zbierają informacje, które pomogą w ustaleniu dokładnego przebiegu i przyczyn tragicznego wypadku.

Osoby, które były świadkami wypadku i mogą pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, nr. tel. 32 388 82 80, 32 388 83 39 lub 997 i 112.

KMP Bytom

Pozostałe wiadomości

Bytomski Przejazd Rowerowy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zdjęcia

admin

Spektakl „Niunia” – Teatr Młyn. Zdjęcia ze spektaklu

admin

35kg narkotyków zabezpieczone przez policjantów

admin
Trwa wczytywanie....