10.9 C
Bytom
18 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » 27 marca i 1 kwietnia zawita do Bytomia świąteczny tramwaj
Zapowiedzi

27 marca i 1 kwietnia zawita do Bytomia świąteczny tramwaj

Od 25 marca Muzeum Śląskie serdecznie zaprasza na świateczna przejażdzkę zabytkowym tramwajem.  Po Śląskim Bożym Narodzeniu w zabytkowym tramwaju przypomnimy tym razem zwyczaje związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Na tę nietypową przejażdżkę muzeum zaprasza do 6 kwietnia.

Wystawę będzie można zwiedzać na wybranych przystankach lub – dzięki przyłączeniu się do akcji KZK GOP – odbyć niecodzienną przejażdżkę w towarzystwie muzealnych eksponatów.

W atmosferę zbliżających się świąt wczujemy się dzięki oryginalnym rzeźbom współczesnych artystów – Józefa Szypuły z Czechowic–Dziedzic i Andrzeja Pochopienia z Kuźni Raciborskiej, kostiumom i rekwizytom obrzędowym wielkanocnej straży grobowej tzw. Turków z Koziegłówek oraz Judasza ze Skoczowa. Zaprezentowane zostaną także fotografie ciekawych zwyczajów wielkanocnych oraz archiwalne kartki wielkanocne.

Poprzednie edycje „Świątecznej jazdy…” od pierwszej chwili spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem i sympatią mieszkańców naszego regionu, którzy chętnie w rodzinnym towarzystwie podróżowali muzealnym tramwajem. Podczas pierwszej akcji wystawę zwiedziło 1.600 osób, podczas ostatniej około 3.000. Mamy nadzieję, że tym razem świąteczny tramwaj przewiezie jeszcze więcej pasażerów.

W Bytomiu tramwaj pojawi się 27 marca i 1 kwietnia. Zapraszamy!

Źródło: Muzeum Śląskie


Pozostałe wiadomości

[Zapowiedź] Rockowe powitanie wakacji

admin

X Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna już dziś!

admin

8 Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna już jutro!

admin
Trwa wczytywanie....