4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » 17 milionów pozyskane na uzbrojenie kolejnych terenów inwestycyjnych
Dzielnice Wyróżnione

17 milionów pozyskane na uzbrojenie kolejnych terenów inwestycyjnych

Dobra wiadomość dla przedsiębiorców na koniec roku. Bytom po raz pierwszy od lat pozyskał znaczne pieniądze na uzbrojenie terenów inwestycyjnych. Na projekt wart blisko 20 mln zł miasto otrzyma prawie 17 mln zł dotacji z Unii Europejskiej. Cieszę się, że udało nam się pozyskać tak dużą kwotę – mówi prezydent Bytomia Damian Bartyla. Przeznaczanie unijnych środków na takie cele to moim zdaniem najlepszy pomysł, bo przynosi realne korzyści miastu.

Projekt pod nazwą „Stworzenie stref aktywności inwestycyjnej na terenach poprzemysłowych Bytomia, obszar 1 – rejon ul. Miejska Dąbrowa, Strzelców Bytomskich” został doceniony w otwartym konkursie, do którego zgłaszały się gminy z całego województwa. W wyniku rozstrzygnięcia dofinansowanie otrzymały tylko cztery – w tym Bytom. Te pieniądze pozwolą nam kompleksowo przygotować pod inwestycje ponad dwudziestohektarowy obszar po byłej kopalni Powstańców Śląskich – mówi Izabela Domogała z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Oznacza to, że przedsiębiorcy już na starcie będą mieli do dyspozycji sieć wodociągową, elektryczną, teleinformatyczną, a także sieć sanitarną i deszczową. Co więcej, nie będzie problemu z dojazdem, bo zostanie wybudowana droga wraz z oświetleniem.

Na tę inwestycję miasto wyda niespełna 3 mln zł, bo resztę pokryją środki pozyskane z Unii Europejskiej. Pamiętajmy, że uzbrojenie terenów po byłej kopalni Powstańców Śląskich uatrakcyjni ofertę naszego miasta, zwłaszcza, że staramy się  o włączenie tego obszaru do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – wyjaśnia prezydent Bartyla. Dla inwestorów to perspektywa rozwoju biznesu na preferencyjnych warunkach. ­

Tereny po byłej kopani Powstańców Śląskich są bardzo dobrze skomunikowane. Leżą przy drodze krajowej DK 11 – Bytom – Poznań – Kołobrzeg. Nieopodal jest obwodnica i zjazd z autostrady A – 1, a także linia kolejowa 131 łącząca GOP z portami w Gdańsku i Gdyni.

Pozyskanie funduszy unijnych na uzbrojenie tego wielohektarowego obszaru to po Bytomskiej Strefie Aktywności Gospodarczej kolejny biznesowy sukces. Przypomnijmy, że pierwsze tereny oddane do użytku w ramach BSAG cieszyły się bardzo dużą popularnością. O dzierżawę trzech działek walczyło w przetargu aż dziewięciu inwestorów – podkreśla prezydent Bytomia.

Kolejne osiągnięcie na polu gospodarczym to dobry znak na nadchodzący rok. Cieszę się, że możemy pożegnać 2013 rok tak pozytywnym akcentem. Zrobię wszystko, by następny rok był równie owocny jak ten mijający – przekonuje prezydent.

Pozostałe wiadomości

Plebiscyt na Bytomskie Wydarzenie Roku 2013 . Czekamy na wasze zgłoszenia

admin

Nocny pożar bloku w Stroszku

admin

Policja prosi o pomoc w identyfikacji bandyty

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X