0.5 C
Bytom
5 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Mieszkania czekają na młodych
Dzielnice Wyróżnione

Mieszkania czekają na młodych

Jedenaście kolejnych lokali mieszkalnych czeka na młodych w ramach siódmej edycji programu „Mieszkania dla młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu. 

Zaproponowane w tej edycji programu mieszkania znajdują się w Śródmieściu, Szombierkach oraz Stroszku. Metraż dziesięciu spośród tych lokali waha się od około 30 m² do około 70 m². Są to mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe, posiadające wc lub łazienkę z wc. Wśród wyznaczonych lokali jest też jeden trzypokojowy lokal o powierzchni użytkowej 97,38 m², posiadający dwie kuchnie i wc.

Zakres prac remontowych koniecznych do wykonania w poszczególnych lokalach będzie udostępniony zainteresowanym podczas oględzin lub w odpowiednim Punkcie Obsługi Mieszkańców, do którego przynależy obsługa lokalu. Przypomnijmy, że „Mieszkania dla młodych” oparte są na systemie punktowym i mogą do niego przystąpić osoby, które już mieszkają bądź w przyszłości chciałyby zamieszkać w Bytomiu.

Podczas rozpatrywania wniosku będzie premiowany m. in. wiek do 35 lub do 45 lat, wyższe wykształcenie, sytuacja rodzinna (rodziny z dziećmi) oraz szczególna sytuacja zdrowotna i warunki mieszkaniowe, w jakich obecnie znajdują się osoby zamierzające ubiegać się o taki lokal. Co istotne, nie można mieć prawa własności do lokalu mieszkalnego czy budynku lub być w trakcie budowy domu albo lokalu mieszkalnego. Trzeba też spełniać określone kryteria dochodowe.

Osoby zainteresowane wynajęciem lokalu z zasobu mieszkaniowego gminy Bytom, mogą zaczerpnąć informacje o trybie i warunkach wynajęcia lokalu na stronach Bytomskich Mieszkań: http://www.bm.bytom.pl.

Wnioski będą przyjmowane do 26 października 2018 r., do 15.00, w sekretariacie siedziby Bytomskich Mieszkań przy ul. Zielnej 25 b. Warto wspomnieć, że łącznie w sześciu dotychczasowych edycjach programu „Mieszkania dla młodych” przekazano 83 mieszkania.

Wykaz lokali do wynajęcia przeznaczonych do remontu

Pozostałe wiadomości

Spektakl „Niunia” – Teatr Młyn. Zdjęcia ze spektaklu

admin

Krótko: Bytom ma prezydenta, został nim Damian Bartyla

admin

O uśmiech dla Weroniki

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X