23.4 C
Bytom
16 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » 13-latek utopił się w stawie
Policyjne

13-latek utopił się w stawie

Zabawa w jednym z bytomskich stawów zakończyła się tragicznie dla 13-letniego chłopca. Wczoraj popołudniu 13-latek znalazł się pod wodą i pomimo natychmiastowej akcji ratowniczej zmarł.

Wczoraj około godziny 17.00 dyżurny bytomskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w stawie „Niemieckim” w dzielnicy Szombierki toną dzieci. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy wraz ze strażakami rozpoczęli akcję ratunkową. Jeden z chłopców nie przeżył. Policjanci wstępnie ustalili, że dwóch 13-latków pod opieką osoby dorosłej bawiło się w wodzie niedaleko brzegu. Prawdopodobnie, w pewnym momencie chłopcy utracili grunt pod nogami i zaczęli tonąć. Na ratunek od razu przybyli wędkarze, przebywający w okolicy. Jednego z chłopców wyciągnęli z wody, natomiast drugiego utracili z pola widzenia. Policjant, który był pierwszy na miejscu zdarzenia wskoczył do stawu, jednakże poszukiwanie dziecka było utrudnione ze względu na słabą widoczność. Po kilku minutach chłopiec został wyciągnięty przez płetwonurków Państwowej Straży Pożarnej. Pomimo akcji reanimacyjnej prowadzonej przez przybyłych na miejsce ratowników medycznych, zmarł.

Jest to pierwszy przypadek śmiertelny w naszym mieście podczas tegorocznych wakacji, jednakże nie pierwszy przypadek kiedy w wyniku kąpieli w miejscach niedozwolonych podejmowana była akcja ratownicza. W nocy z czwartku na piątek policjanci wraz ze strażakami pomogli mężczyźnie, który zaczął tonąć w stawie „Brandka” w okolicach ul. Celnej. Mężczyzna wraz z kolegami spożywał alkohol, a następnie wskoczył do wody. Przecenił jednak swoje możliwości, stracił siły i zaczął tonąć. Dzięki podjętej natychmiast akcji ratowniczej przeżył.

Od kilku lat bytomska policja w ramach działań „Bezpieczne wakacje” prowadzi spotkania z dziećmi i osobami dorosłymi, w trakcie których stróże prawa przypominają w jaki sposób bezpiecznie spędzać czas wolny i jak uchronić się przed niebezpieczeństwami. Funkcjonariusze w czasie służby na bieżąco kontrolują akweny wodne, w szczególności te, w których kąpiel jest zakazana.

Pozostałe wiadomości

Był agresywny – musieli go obezwładnić antyterroryści

admin

Zmarł mężczyzna potrącony w sobotę przez samochód

admin

Wypadek przy szkole

admin
Trwa wczytywanie....