Jerzy Janowicz w ćwierćfinale ZRE Katowice Bytom Open

Na korcie centralnym w Bytomiu doszło dzisiaj do spotkania dwóch „wieżowców” wśród zawodowych tenisistów. 19-letni Polak ma bowiem 203 cm wzrostu, a rok starszy Holender Thomasem Schoorelem jest o centymetr niższy. Schoorel miał świetny bilans w pojedynkach z polskimi tenisistami. W ostatnich kilku miesiącach pokonał Michała Przysiężnego, Dawida Olejniczaka, Tomasza Bednarka czy Artura Romanowskiego. Pierwszego seta gładko wygrał Janowicz grając pewnie i serwując przy tym 4 asy. Drugi set to walka o każdą piłkę i utrzymanie własnego podania. Jerzy Janowicz posłał na stronę rywala 10 asów a jego rywal 6 – niemniej Schoorel wygrywa seta gładko w tie-breaku do 5. Trzeci set to powtórka seta drugiego ( gem za gem i walka o utrzymanie własnego podania ) do momentu rozpoczęcia najważniejszego tie-breaka całego spotkania. Polak po 2 godzinach i 20 minutach rozpoczął go niezwykle skoncentrowany i zmotywowany , dodatkowo dopingowany przez bytomską publiczność. Dzięki temu Janowicz doprowadził do stanu 6:0 ! Holender zdołał obronić tylko jedna piłkę meczową , by po chwili przegrać całe spotkanie. Jutro zobaczymy ponownie Jerzego Janowicza. W walce o półfinał bytomskiego chalengera  przeciwnikiem Polaka będzie turniejowa 1 – Hiszpan Pere Riba !