Błażej Koniusz w turnieju głównym, Marcin Gawron po zaciętej walce przegrywa

Dzisiejszy dzień przyniósł na bytomskich kortach ciekawe sytuacje. W meczu kwalifikacyjnym do turnieju głównego stanęli dwaj polacy : Marcin Gawron i Błażej Koniusz. Ten pierwszy zmierzył się z Adrianem Garcią. Gawron już od samego początku tracił punkty, dopiero w połowie setu zaczął zrównywać się z przeciwnikiem, niestety nie udało mu się zdobyć przewagi i tym samym pierwszy set wygrał Adrian Garcia 6:4 .  W drugim secie Gawron dobrze zaczął grę, wychodząc na prowadzenie w gemach, jednak Adrian Garcia w pewnym momencie zaczął odrabiać stratę, która zakończyła się Tie-breakiem.  Niestety w Tie-breaku Polakowi nie udało się zdobyć przewagi. Drugi set zakończył się wynikiem: 7:6(3)

Bardzo dobrze za to poradził sobie na korcie Błażej Koniusz, który zmierzył się ze Stanislavem Poplavskim z Czech. Od samego początku Polak prowadził punktowo w pierwszym secie zamykając go wynikiem:  7:5 . Drugi set również nie przyniósł większych niespodzianek, Koniusz doskonale radził sobie z przeciwnikiem wygrywając seta wynikiem gemowym: 6:2, co umożliwiło mu awans do turnieju głównego.